شاتل رضایت مشتریان در بخش خدمات را از آن خود کرد

بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) شاتل توانست در نیم‌سال ابتدایی سال ۹۹ رضایت کاربران اینترنت ثابت را جلب کند.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دوره‌ای میزان رضایت مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات را مورد سنجش قرار می‌دهد. این سنجش با برگزاری نظرسنجی گسترده میان کاربران در سراسر کشور انجام می‌شود.

طبق اعلام رگولاتوری بر اساس آخرین نتایج نظرسنجی‌ها در بخش اینترنت ثابت، شرکت شاتل توانست رضایت کاربران را به‌دست آورد.

شاتل در صدر

بر این اساس شرکت شاتل رتبه اول در نظرسنجی رضایت‌مندی مشتریان از ارائه خدمات اینترنت ثابت را کسب کرده است. در این نظرسنجی شاتل توانسته با قاصله قابل توجه نسبت به دیگر اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در صدر قرار گیرد.

نتایج اعلام شده بر اساس خدمات شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ثابت در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۹ است.

این رضایت‌مندی کاربران اینترنت در حالی رخ داده است که در ۶ ماه ابتدای امسال به دلیل کرونا میزان استفاده از خدمات اینترنت در کشور افزایش قابل توجهی داشت. کرونا به دلیل دورکاری کارمندان و کارگران بخش دولتی و خصوصی و همچنین آموزش از راه دور میزان استفاده از خدمات اینترنت به ویژه اینترنت ثابت در ایران و جهان افزایش یابد.

دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید، مدیران، کارمندان و کارگران از ابتدای اسفندماه ۱۳۹۸ به دلیل شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها بیشتر از دوره‌های دیگر از اینترنت استفاده می‌کنند.

شاتل در حالی رتبه نخست این نظر سنجی را به دست آورد که پیش از این در دوره‌های مختلف این سنجش رضایت‌مندی کاربران هم توانسته بود رتبه نخست را از آن خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.